Рубрики

#15. Развитие туристического рынка Украины. Сценарий

Наталия Семенченко - 5 мая, 2011 | 13:37 | Распечатать

#15. Развитие туристического рынка Украины. Сценарий

Сценарій

Розвиток туристичного ринку України

      Україна посідає одне з провідних місць у Європі за рівнем забезпеченості природними лікувальними та історико-культурними ресурсами. Проте сфера курортів і туризму на державному рівні не відіграє значної ролі у повноцінному виконанні економічних та соціальних функцій. Якою повинна бути державна стратегія розвитку індустрії туризму в Україні і як викликати інтерес у вітчизняних та іноземних туристів до нашої країни про це…

СЮЖЕТ

Представлення гостей

      Про розвиток туристичної галузі України сьогодні з нами будуть говорити: заступник Голови Державної служби туризму і курортів -  Дмитро Васильович Заруба; Голова Державної служби туризму і курортів у 2006-2009 роках – Анатолій Іванович Пахля; голова Всеукраїнської спілки громадських організацій «Рада з питань туризму та курортів» – Євген Вікторович Самарцев та голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій – Ігор Валентинович  Бураковський.

      Політика української влади у сфері туризму протягом останніх років (2003-2009) постійно коливалася між необхідністю інвестування в туризм з метою створення додаткових робочих місць та прагненням скоротити видатки бюджету. Мабуть в умовах значного дефіциту Держбюджету у майбутньому відчутного поліпшення  фінансування державної програми розвитку туризму в Україні теж не слід очікувати. У якому стані зараз знаходиться індустрія туризму і що насамперед потрібно для її розвитку?

      Чи можливо популяризувати внутрішній туризм?

      Який потенціал росту туристичного сектора в Україні?

      Що заважає розвитку туристичного сектора?

      Що приваблює туристів в Україну?

      Які причини незацікавленості у відпочинку в Україні?

      Як зробити український туризм конкурентоздатним?

      Чому туристична галузь не є пріоритетною для держави? (Відповідно до рейтингу ВЕФ пріоритетність сфери туризму для влади знизилася з 125 до 130 місця).

      Чи можна сьогодні вважати туризм сегментом економіки для України? (Внесок туризму у ВВП 2%. Держбюджет 2011 передбачає витрати на розвиток туризму у розмірі понад 3 млн.грн).

      Чи можна збільшити надходження коштів із туристичної сфери у бюджет (до 7% ВВП)?

      Скільки Україна має туристичних об’єктів? Скільки національних туристичних маршрутів?

      Щорічно Україну відвідує близько 300 (трьохсот) тис. іноземних туристів. Це багато чи мало?

      «Стратегія позиціонування України за кордоном» – яка вона, на вашу думку, і якою вона має бути?

      Не зважаючи на те, що Україна входить у 10-ку європейських країн за відвідуваністю туристами, вони майже не залишають тут грошей (за підрахунками 15 доларів на одну особу, в інших країнах – 50-80).

      Чому іноземці не витрачають свої гроші в нашій країні? Ці цифри можуть бути помилковими?

      Як взагалі можна оцінити офіційну статистику тенденцій у сфері туризму, адже перехід до ринкової економіки істотно зруйнував процеси збору та аналізу даних в Україні, крім цього, внаслідок ухиляння від сплати податків значна кількість діяльності приватного сектору не обліковується?

      Чи можна довіряти світовим рейтингам конкурентоздатності у сфері туризму, за якими Україна протягом останнього року впала на 8 позицій і займає вже 85 місце?

      Що потрібно зробити для приваблення інвесторів у туристичну галузь?

      Чи планується вихід нового законопроекту про туризм, та яким він буде?

      …крім неопрацьованої стратегії? (Відсутність реклами, надмірно високі ціни, сезонність).

      Що сьогодні пропонується владою для залучення бізнесу у розвиток туристичної інфраструктури? (Пільги, що коштували держбюджету 20 млн. грн.).

      Які загрози несе в собі розвиток  туристичної інфраструктури? (Зростання цін, екологічні проблеми, захоплення бізнесу іноземцями?)

      Які види туризму слід розвивати в Україні – «зелений» або «екотуризм»; залізничний туризм (Укрзалізниця затвердила програму 11-12).

Бліц-питання. Що сьогодні заважає розвитку туризму крім нестачі коштів? І чи матиме Україна економічний зиск із розвитку туристичної галузі?

Сценарии программ

Похожие записи

Добавьте Ваш комментарий