Рубрики

#7. Внешнеэкономическая стратегия Украины. Сценарий

Наталия Семенченко - 3 марта, 2011 | 12:00 | Распечатать

#7. Внешнеэкономическая стратегия Украины. Сценарий

Сценарій

Зовнішньоекономічна стратегія України

      Зовнішньоекономічні пріоритети України – якими вони мають бути? Чи можливо поєднати економічну інтеграцію з Європейським Союзом та вигідну співпрацю з Росією? Про це говоримо сьогодні у програмі Досвід. Я – Наталія Семенченко, вітаю вас!

Сюжет

      Зовнішньополітичну стратегію України з розкриттям пріоритетних шляхів для ефективного співробітництва та економічного розвитку сьогодні ми будемо обговорювати з нашими гостями – Головою Ради Національного Банку України, екс-міністром закордонних справ України Петром Порошенком; народним депутатом України, Головою підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексієм Плотніковим; директором Українського філіалу Інституту країн СНД Володимиром Корніловим та завідувачем відділу економічної та соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Ярославом Жаліло.

      Яке місце займає Україна у світовому геополітичному просторі? Чи стала за 20 років незалежності наша держава суб’єктом, а не об’єктом міжнародної політики? Міжнародної економіки?

      Зовнішньоекономічна діяльність України сьогодні, якою вона є? Чи спроможна Україна сьогодні захистити свої інтереси на світових ринках?

      Як змінилася зовнішньоекономічна діяльність України після кризи? Які уроки винесла Україна?

      В умовах глобалізації якою повинна бути економічна політика держави? На яких принципах вона має базуватись?

      Куди Україні потрібно рухатись? Який зовнішньоекономічний напрямок має бути пріоритетним - ЄС, Росія чи третій шлях?

      Чи можна назвати зовнішньополітичну стратегію України сьогодні багатовекторною? (Роль України у взаємовідносинах з США, ЄС та Росією).

      Які наслідки для України має створення Митного Союзу Росії, Білорусі та Казахстану?

      Які шляхи розвитку східного вектору? Інтеграція в яких галузях економіки може розглядатись пріоритетною для розвитку взаємовигідних економічних відносин з Росією?

      Президент України заявив, що створення зони вільної торгівлі з ЄС є одним із ключових пріоритетів в діяльності нашої держави. Що дасть нашій країні підписання відповідної угоди з ЄС? І коли ця угода може бути підписана? Цікава Ваша думка, як дуже авторитетного експерта?

      З якими третіми країнами вигідно розвивати співробітництво Україні? (Китай, Туреччина, Туркменістан, Казахстан). На яких умовах? Мета та стратегія розвитку?

      Які наслідки для країни принесло членство у ВТО?

Чи здатна Україна стати економічним лідером у глобальному масштабі? Адже відомо про мету входження України до 20ки найбільш розвинутих країн світу.

      Завдяки чому це можна забезпечити?

      У Росії зараз пріоритетним назвали проект розвитку так званої »російської Силіконової долини»  Сколково 1 і 2. Чи може подібний проект бути реалізований в Україні?

Питання людей

Уважаемые эксперты, ответьте – будет ли  вторая волна экономического кризиса?

Скажіть, що робиться для захисту українських підприємців за кордоном?

Україна сільськогосподарська країна, чому ми закуповуємо продукти за кордоном?

      Я хотіла би переформулювати останнє запитання глядача і спитати – чи здатна Україна стати одним із світових лідерів-експортерів сільсьгосппродукції? Ми знаємо, що наша держава – світовий лідер з експорту соняшникової  олії, де ми ще можемо бути лідерами?

      Чи очікує світ чергова економічна криза у найближчий час?

Бліц: Які практичні кроки треба здійснити вже зараз для реалізації вдалої зовнішньоекономічної стратегії?

Сценарии программ

Похожие записи

Добавьте Ваш комментарий